“Bir dünya yansıtabilir miyim? veya Video Projesi Teorisi ya da ‘statik’i sevmeyi nasıl öğrendim..”/ Andreas Treske_20.02.2015/ 19:00

Yıllar boyu sinyalleri ve görsel işitsel nesneleri, filmleri ve kayıtları analiz etmeyi, nesneleri tanımlama, araştırma ve kataloglamayı ve kategorize etmeyi öğrendik. Sonunda sıra sesteki paraziti halletmeye geldi. Bir zamanlar ‘statik’ denen şeyin ne olduğunu bir düşünelim.

Bir video okyanusunda yüzüyoruz. Uzaktan mavimsi parazit ve toz gibi görünen şey, içerisinde hareket eden imgelerin güzel ve büyüleyici yaşayan manzarasını, sürekli değişen nesneleri, tekrar düzenlenen, bir araya gelen, evrilen, daralan ama asla kaybolmayan gerçek bir sinemayı barındırır.

andreas

Andreas Treske Türkiye’de yaşayan bir yazar, film yapımcısı ve medya sanatçısıdır. Film ve post prodüksiyon üzerine ders verdiği University of Television and Film’den (Münih) mezun olmuştur. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde (Ankara) görsel iletişim ve yeni medya dahil olmak üzere medya prodüksiyonu dersleri vermektedir. Video Vortex Ağı ve Uluslararası Film Okulları Birliği’nin (CILECT) üyesidir.

www.kasputnik.com

Comments are closed.